Tanec v Savoy

Přidejte se k nám na facebooku:

www.facebook.com/groups/dancingsavoy

V kávárně a restauraci Savoy pořádáme taneční věčery s výukou tanců. Podrobnější informace přímo od lektorů o pravidelných tanečních večerech naleznete vždy na fb dancing savoy.

Tanec do kavárny Savoy neodmyslitelně patří. Tancovalo se zde v dobách 1. republiky a tančí se zde dodnes. Každý den pod vedením zkušených lektorů, se ze Savoy stává taneční parket s nezapomenutelnou atmosférou. Od argentického tanga, po vášnivou salsu i bláznivý swing, to vše do kavárny patří. Zažijte i vy dokonalé spojení tance, přijemného posezení, výtečné kávy i nabídky jídel restaurace Savoy.

Salsa a Bachata

salsaSalsa je latinsko-americký tanec. Dnes je velmi populární i v USA a Evropě a zažívá boom i v ČR. Španělské slovo salsa se používá pro označení omáčky, avšak hudebníci se domnívají, že v tomto případě se má na mysli spíše koření, a skutečně právě toto vás napadne, když si salsu poprvé zatancujete.

Bachata je hudební a taneční styl, který pochází z Dominikánské Republiky. Dnes je bachata na tanečních parketech minimálně stejně populární jako salsa nebo merengue. Interpreti jako Juan Louis Guerra, Aventura, Monchy Y Alexandra nebo Frank Reyes jsou dnes již světoznámí.

Swing

swing„Swing“ je rodinou tanců vyvinutých souběžně se swingovou hudbou ve 20., 30. a 40. letech 20. století, nejstarší formy jsou však starší. Nejznámější swingovým tancem je lindy hop, populární párový tanec vzešlý z Harlemu, který se tancuje dodnes. Většina swingových tanců má své kořeny v afroamerických komunitách, některé však vzešly z jiných kulturních tradic.

Mimo Spojené státy se swing používá všeobecně pro všechny tance swingové éry: lindy hop, charleston, shag a balbou. Tato skupina je často ještě rozšířena o West Coast Swing, East Coast Swing, Hand Dancing, jive, rock and roll, moderní jive a další tance vyvinuté ve 40. letech a později. V Evropě se často díky tradici počítají mezi swingové tance i soutěžní boogie woogie a rock’n’roll.


převzato z wikipedia.org